Početna > Vesti>

Dr Silvia Martinez Ferreiro održala kurs "Uvod u neurolingvistiku" u organizaciji Odseka za anglistiku

U periodu od 24. do 28. marta 2014. godine na Filozofskom fakultetu je gostovala dr Silvia Martinez Ferreiro sa Univerziteta u Hroningenu (Holandija) i održala jednonedeljni intenzivni kurs pod nazivom Uvod u neurolingvistiku. Ove godine, polaznici kursa bili su nastavnici, saradnici i studenti svih nivoa studiranja na Filozofskom fakultetu (sa odseka za anglistiku, srpski jezik i lingvistiku, romanistiku, psihologiju i žurnalistiku) kao i kolege s Medicinskog fakulteta.

Petog dana kursa dr Dušica Đurđević Filipović sa Odseka za psihologiju održala je predavanje o obradi sinonima u srpskom jeziku.